من بیتا حسینی هستم؛

در حال طی کردن و گذراندن مراحل تکامل خودم تو این دنیا . به آگاهی علاقمندم و برای همین آگاهی نسبی که الان دارم بهای زیادی دادم . تولد واقعی من توی آینه اتفاق افتاده دوستان .

برای همین اسم جایی که توش عشق پاشی می کنم (مجموعه) رو گذاشتم آوینه . وقتی با سیلی های سخت و محکم اما پر از مهربونی زندگی مطمئن مطمئن شدم که هیچکس نیست تا آرزوهام رو بر آورده کنه و وقتی مطمئن ِمطمئن شدم که نجات دهنده در گور خفته است ، به ناچار و پر از ترس و شک رفتم سراغ آینه . چه وحشت کردم وقتی که اولین بار در آینه دیدم که علت همه ی رنج ها ، حقارت ها ،ترسها ، سر کوبیدن به سر ها فقط و فقط خودم بودم . اما خب آینه که دروغ نمی گفت .حرفهاش رو باور کردم و پا شدم یه دستمال از جنس توکل به دستم گرفتم تا تمیزش کنم . نمی شد … سخت بود … هنوزم کاملا” تمیز نشده . اما اونقدر پاک شده که لااقل بشه توش نگاه کرد . خودم رو که دیدم ، تازه فهمیدم من ،دیروز خیلی آدمها و فردای خیلی دیگه ام .. فهمیدم هرکدوم از آدما یه آینه ان … آینه هایی که با حرفا و کاراشون دارن به من نشون میدم که چقدر می ارزم … . مثلا” فهمیدم اگه آدما بهم احترام نمی زارن ،خودم احترام بر انگیز نیستم. اونا فقط یه آینه ان جلوتر که رفتم از تعجب خشکم زد .

چون فهمیدم زندگی خودشم یه آینه اس . یه آوینه ی بزرگ که هیچ کاری نداره جز انعکاس .

 

یعنی متوجه شدم اگه به هر آرزویی نمی رسی و زندگی بهت نمیده، چون نشدی کسی که بشه بهت داد … فهمیدم باید بفهمم آدمها همه ابرهای گذران و خاطره ها همه …قصه .فهمیدم باید من بزرگم تو آدم ها و قصه ها جا نذارم . آینه بهم خیلی چیزا یاد داد .
– یه روزی یه جایی وایسادم و گفتم نه عشق می خوام ، نه پول ، نه زیبایی . می خوام حقیقت رو بفهمم و آدم باشم . اما مگه این هدف مثل کنکور دکتری بود که بخونی توش شاگرد اول داشگاه بشی ؟ نمی دادن و هنوزم نمیدن… از اینجا شروع شد .
– کم کم انجمن ها و گروهها و نشست های درمانی ترتیب دادم . البته علمش رو هم کم و بیش داشتم . فوق لیسانس و دکترای مشاوره از دانشگاه علامه طباطبائی ، نوشتن حدود بیست جلد کتاب که برای هر کدومشون شبهای زیادی رو با شوق ، بی خوابی کشیده بودم و محبت و بازخورد دوستان دست به دست هم دادن و مقدر شد تا به زنان و مردان سرزمینم آوینه رو نشون بدم . لطف حیرت انگیز الله این مسیر رو برام سبز کرد و حالا سر افرازم از این انتخاب .
– مادر هستم و سه فرزند دارم ؛ سه گوشه ی جان .سه پاره ی تن . سه امانت که باید پرواز کردن یاد بگیرن و راه خودشون رو برن . بر همسرم عاشقم و در کنارش تمرین می کنم تا از نقطه ضعف هام عبور کنم . مادری عاشق و فرزانه دارم رو به خورشید و پدری فرزانه در دل خاک . و تک خواهری که یکدل هست و درد آشنای من.به ورزش، موسیقی ، دکوراسیون ، ادبیات علاقمندم و حالا در نقطه ای از زندگی ایستادم که

 

هر روز صبح میگم : یا پروردگارم . کمک کن امروز و هر روز به یاد داشته باشم که زندگی مسیر حرکت از من حقیرم به سمت شماست .

کتاب ها

 

 

کتابهایی که نوشته و ترجمه کردم ؛

متاسفانه یا خوشبختانه ، هر کدام بخشی از جان من هستن .برای متولد کردن هر کدام از آثارم واقعا” روح خرج کردم . مثلا” کتاب زمینه ی زوج درمانی رو که می نوشتم بیشتر از چهار صد جلد کتاب لاتین و فارسی رو چکیده کرده بودم و در مدت دو سالی که روش کار می کردم روی زمین سفت می خوابیدم که از خوابیدن لذت نبرم چاپ کتاب عقب نیفته .

یه خاطره هم بگم برایتان از اثر به جشن رسیده ها . یه شب قبل خواب نگام افتاد به جلوم دیدم یه کوه سفید درست شده از کاغذ های مچاله شده .ارتفاع این کوه واقعا” اندازه قد اطاق بلند بود این … همه کاغذ روی همدیگه که یه کوه بلند درست کرده بودن فقط نتیجه یک صبح تا شب نوشتن بود …خب آدمیزاد با همین هدفهاست که نفس می کشه نه ؟

در آوینه همکارانی دارم دوست ،یکدل ، یار و یاور و البته متخصص اکثرا” از دانشجویان برترم در دانشگاه بودن و حالا هر کدام استادی هستند برای خودشون .

 

تیم تخصصی ما در مهد کودک ،نوجوان ، پیش از ازدواج ، فرا روی در عشق ، مداخله در بحران های عاطفی ، انواع تراما ، انواع افسردگی ها ، اختلالات شخصیت ، آزمونهای روانی ،روانکاوی و روان پویشی ، … فعالیت می کنند و سعی بر این بوده که هر درمانگر فقط در یک حیطه به اوج تخصص بره.

 

در حیطه کار علمی و بالینیم سه محور اصلی وجود دارد :

خود آگاهی( از طریق علم شخصیت شناسی و شخصیت درمانی ) ،

نور آگاهی (از طریق علم قرارهایی آرامش بخش) و

عشق آگاهی ( از طریق علم زوج درمانی ).

این سه حیطه رو عاشقانه تدریس می کنم و حدود بیست سال شد که افتخار روان درمانی جمعی بانوان رو برای زنان سرزمینم هدیه کنم . می توانید رزومه علمی ، محصولات و شیوه آموزشی من رو در زیر مطالعه کنید .
-از اینکه به خانواده ی آگاهی جو و صمیمی من پیوستین ، عمیقا” خوشحالم و بر این باورم که آموزشها ، راهکار های و شیوه هایی که در آوینه تجربه می کنید نقطه ی اوج زندگی شما خواهد بود من میگم خوشبختی واقعی یه مرحله از آگاهی یه که برای رسیده بهش باید دست دراز کرد ؛ باید دراز کردو البته ، آدرس رو از آوینه گرفت .

 

 

 

رزومه علمی دکتر بیتا حسینی

– دکتر بیتا حسینی، بانوی عشق و بنیانگذار مچموعه تخصصی آوینه ، متولد نهم فروردین سال هزار و سیصد و پنجاه و چهار در خاک تهران زاده شده اند ایشان،مدرک کارشناسی ارشد خود در رشته مشاوره را در سال 1381 اخذ کرد و دکترای تخصصی مشاوره و روان شناسی را با رتبه نخست ورودی از دانشگاه علامه طباطبایی تهران بدست آورده اندیشان در دانشگاههای چند از جمله بخش روان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد البرز به تحقیق و تدریس همت گماشته و در مقطع ارشد و دکترا دانشجو تربیت کرده اند .

دکتر بیتا حسینی عضو رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ی جمهوری اسلامی ایران هستند و نشان علمی ایشان از این طریق مورد گواهی ست. بانوی عشق نویسنده ای شهیر وماندگارند که با قلم و ادبیات بی نظیرشان تاثیر جاودان بر فرهنگ ایران زمین بر جای گذاشته اند .از میان دها اثر تالیف و ترجمه شده ی این دانشمند فرزانه می توان

 

کتاب مورد پژوهی در مشاوره و روان درمانی (چاپ هفتم) ، به جشن رسیده ها (چاپ چهارم) ،زوج دزمانی تحلیلی جلو اول و دوم (چاپ چهارم) ، تیپ شناسی شخصیت و مبانی شخصیت و زمینه ی زوج درمانی (نایاب در بتزتر ) اشاره کرد از آنها به عنوان منابع آموزشی اساتید در دانشگاههای کشور استفاده می شود .دو اثر اخیر استاد ، کتاب دنیای پس از آسیب جلد یک و دو ( در همکاری با خواهرشان دکتر لیلا حسینی ) و به جشن رسیده ها جلد یک و دو ( در همکاری با همسرشان دکتر کریم آهنی پور ) در میان اهل فن مورد اقبال فروانی قرار گرفته و خوانندگان معتقدند جرعه های آگاهی که از این آثار نوشیده اند چونان خونی جدا نشدنی در رگهای وجودشان جریان پیدا کرده است .

– ضمنا” خانم دکتر حسینی در یکی از آخرین آثار علمی شان با نام رمزگشایی از روان پویشی کوتاه مدت ، چهار طرح نوین را به جامعه روان شناسی جهان معرفی کرده اند که از سوی جامعه علمی کشور مورد تقدیر است .
– فرهیخته جمع کثیری از دانشجویانشان را به سمت ادبیات و حفاظت از گنجینه های ادبی این مرزوبوم هدایت کرده و تحلیل و تفسیرهای تکان دهنده ایشان از فیلمهای برتر تاریخ سینما ، بالی عمیق از آگاهی را در ذهن آگاهی جویان گشوده است.
بانوی عشق به همراه همسرشان بنیان گذار روان درمانی چهار نفره در اتاق مشاوره هستند و از این طریق زوج های بسیاری را که در آستانه ی فروپاشی ارتباط قرار داشته اند را بر اساس نظامهای علمی زوج درمانی راهگشایی کرده اند .ایشان عضو انجمن بین المللی گروه درمانی هستند و بیش از یک و نیم دهه است که عاشقانه و عالمانه دوره های یک ساله ی روان درمانی جمعی برای بانوان این سرزمین تشنه ی آگاهی برگزار می کنند . محتوای دوره یک ساله بانوان طرحی ست استثنایی بی بدیل که برگرفته شده از تجارب شخصی ،علمی،بالینی ایشان و در این دوره به طور همزمان بر مفاهیم “آرامش عمیق درونی ، شخصیت درمانی، عشق آگاهی، عبور از نا خود آگاهی و شفتی کودکی ، کشف ارزشها و موفقیت واقعی ، استعداد یابی و ثروت آفرینی علمی ” تمرکز می شود .
اجرای همایشهای بزرگ و سخنرانی در محضر بیش از 1000 نفر در حیطه زوجی ، خانوادگی و رشد فردی برگی زرین را به کارنامه ی خدماتی این بانوی فرهیخته اضافه کرده است . دوره آموزشی “دولت عشق “ که با حضور همسران و جهت آگاهی افزایی صد در صد علمی به زوج ها و والدین طراحی شده است نیز دوره ایست استثنایی که در آن زوچها با مفاهیم تکان دهنده و شگفت انکیز پیرامون عشق ، اختلاف زناشویی ، خیانت و عبور از زخمهای کودکی آشنا می شوند و گنجینه ای از تفکراتی نوین را با همسرانشان شریک می شوند . طراحی این دوره دوازده جلسه ای بر اساس کتاب درمان زوجی ایماگویی ( IRT : درمان تصویر سازی ارتباطی ) نوشته دکتر بیتا حسینی صورت گرفته است .
– -از طریق آگاهی ها ، خالق عشق و خالق درمان تقاضای علو درجات معنی و علمی را برای این بانوی فرزانه داریم . پروردگارا دست دستگیران رها مکن .آمین.

ایشان در سال 1380 مجموعه انسان ساز آوینه را تاسیس کردند.

 

 

     مجموعه خود شکوفایی آوینه

برای اینکه فرمانروای زندگی خودت باشی و به حس شادی واقعی در زندگی برسی لازم هست سه مرحله را با دکتر حسینی سپری کنی.
نورآگاهی)عشق به جهان هستی)
خودآگاهی(عشق به خود )
عشق آگاهی (عشق به افراد مهم زندگی)
تا در نهایت تاج آگاهی را در زندگی بر سر بگذاری و بر زندگی خودت مسلط بشوی و خوشبختی واقعی را با تمام وجود احساس کنی…

 

ماموریت برند ما :
عشق واقعی، شادی درونی و خوشبختی عمیق و مادام العمر رو به زندگی افراد تو هرسنی و هر قصه ای از زندگی هدیه میکنیم و از افراد انسان هایی شاد، آرام و قدرتمند میسازیم …

 

 

چشم انداز برند ما :
تاثیرگذارترین مجموعه روانشناسی بر روی زندگی افراد هستیم … تاثیرگذاری عمیق به معنی درک عشق و شادی و خوشبختی حقیقی در زندگی هست..

 

 

هدف برند ما :
تغییر عمیق و نتیجه گرایی افراد هدف ماست .
مجموعه ما نگاه کاملا کاربردی و رو به رشد دارد و تضمین می کند که نگرش افراد برای یک عمر به تمام ابعاد زندگی تغییر می کند…

 

 

ارزش کسب و کار ما:
با هر سطح سواد و در هرسنی که افراد باشند و در هر نقطه ای از زندگی و وسط هر قصه ای شگفت زده می شوند که می توانند فرمانروای زندگی خودشان باشند .

حال خوش درونی و تغییرات مادام العمر افراد را تضمین میکنیم

ما با عشق و احترام و شفافیت تمام، تاثیرگذارترین تکنیک ها در
سه سطح خودشناسی . عشق شناسی و خداشناسی را به افراد آموزش می دهیم.

 

 


” آخرین باری که وقت گذاشتی و آینه ی اطاقت رو حسابی پاک کردی ، بعدشم با شهامت تو عمق چشمات جستجو کردی کی بود ؟”

ته چشمای تو یه شهرهست ؛ یه شهر با کوچه های بارون زده که بوی نم خاک تازه میدن و با روشنایی رفیقن …آینه ی وجودت رو که از غبار ترس و جهل خلاص کنی ، تازه می تونی از ظاهر چشمات رد شی و به شهر آگاهی برسی؛من به خوشبختی ِ واقعی می گویم شهر ِ آگاهی .

 

یقین دارم ما آدما برای این به این زندگی دعوت شدیم که با رد شدن آروم آروم از ترس هامون ، برسیم به مرحله ای که توش هیچی نیست جزحال خوب …. اونم یه حال خوب اساسی که هیچ طوفانی نتونه ذره ای بالا و پائینش کنه .

با آینه (آوینه) که دیدار کنی ، تازه می فهمی که چشمات یه عمر …خواب بودن و خواب می دیدن که بیدارن … به آوینه که سر بزنی ، تازه می بینی چشمات با چه شوق با شکوه اما معصومانه ای یه عمر … داشته باهات حرف می زده ، پس کوچه هاش و روسنگفرشهای خود واقعیت عطر غرور بپاشی ؛ توی آوینه که متولد بشی ، با همین دستای مهربون اما خسته ی خودت یه تاج از آگاهی میذاری روی سر و روحت ؛

من میگم خوشبختی واقعی یه مرحله از آگاهی یه که برای رسیدن بهش بالاخره یه روز باید با آینه روبرو بشی . و اینطوری بود که مجموعه خود شکوفایی آوینه متولد شد .

رسالت انسانی و اجتماعی من و تیم تخصصی همکارانم اینه که آدرس خوشبختی درونی و پایدار رو بدیم به آدمهایی که دنبالش می گردن .

وب سایت بیتا حسینی به افراد این امکان را می ده که جرات کنن ابرهای تیره ی اضطراب رو کنار بزنن و نور خیره کننده ی آگاهی رو به درون خودشون ببرن . برای رسیدن به یک زندگی درخشان از پذیرش ، نزدیک تر به حقیقت عشق و سرشار از شوق افتخار به خود ،واقعا” ضرورت داره که با آینه (آوینه) دوست باشی.

صدای آوینه آموزشهایی رو در اختیارت قرار میده که بتونی بجای اثر گرفتن از آدمها و ماجراهای زندگیت ،قدرتمندانه بر دنیای بیرون اثر بگذاری و زندگی رو خیلی … فراتر از اونچه تا حالا شناختی ، کشف کنی .
یاران آگاهی آموخته ی آوینه معتقدن حال خوب حقیقی جدی جدی به چیزایی که داری یا نداری و آدمهایی که باهات هستن یا نیستن ربطی نداره .

این رسالت آوینه اس که آدرس شکوه درونی ات رو بذاره کف دستت. من آدرس رو برات می خونم اما این تویی که باید دست دراز کنی ، برداریش و قدم قدم بری تا برسی. خوشبختی پایدار و حقیقی ای که فقط و فقط به خودت بستگی داشته باشه اینه آدرسش : از کشور قدرتمند ترس و تردید دور می شی ، به شهر آینه ی روشن درون که رسیدی ، وارد عمارت بزرگ آگاهی می شی :سه طبقه داره این عمارت :

خود آگاهی

نور آگاهی

عشق آگاهی .

بعد از طبقه ی سوم با پله های طلایی و خیره کننده ای روبرو می شی که بهش میگن : خوشبختی درونی .با غرور و سر مستی از این پلکان بالا می ری و در بالاترین نقطه ی این سرزمین به اطاقک سپید و خیال انگیزی وارد می شی … اونجاست که فرشتگان ” تاج آگاهی ” رو بر سرت می گذارن و برای همیشه از حقیر زندگی کردن نجاتت میدن.

با در دست داشتن این آدرس هر کی که باشی ، با هر گذشته ای ،هرسن و سالی ، هر سن و سالی ، هر میزان سوادی وهر جنسیتی واقعا” واقعا” واقعا” می تونی فرمانروای زندگی خودت بشی این رسالت وب سایت ماست :

دیدار با آوینه ، تاج آگاهی را به آدمی هدیه می کند.

من ایمان دارم پادشاهان واقعی دنیا نه اونائی هستن که هزاران هکتار زمین دارن و نه اونایی که هزاران سرباز رو کنترل می کنن .

پادشاهان حقیقی تو این کره ی خاکی کسانی ان که یاد گرفتن مغز (ذهن ) و قلب (حس) خودشون رو طوری کنترل کنن که همیشه وبا وجود سختی ها ، خوشحال باشن.

 

چی شد به نظرت عجیب اومد ؟ هنر زندگی اصلا” همینه خب .

شاید نتونین تصور کنین که طی این دو دهه کار درمانی چقدر … از افراد رو دیدم که فقط به خاطر اینکه هیچکس بهشون یاد نداده بود که زندگی واقعی یعنی چی ، تمام عمرشون رو به دنبال سراب یا حباب باخته بودن .

سراب هایی مثل شهوت پول، شهوت قدرت ،شهوت زیبایی و حباب هایی مثل بت سازی از آدمها و الکی بزرگ کردن ماجراها . چه خوب که حداقل بدونیم می خوایم کجا بریم و اصلا” چرا اومدیم ، بعد اگه زورمون نرسید با هواپیما بریم ، حداقل با قطار که می شه رفت .

اما امان از وقتی که همین طور بی هدف روزات رو از دست بدی . حیفه . حیفه .

 

 

-مجموعه ما (آوینه) مثل یه خانواده ی صمیمی یه واقعا” .همه ی افرادی که دوستان صمیمی اما آگاه کم دارن ، اینجا دوستان مادام العمر اما فرهیخته ای پیدا می کنن که هدف های مشترکی دارن و از جنس همدیگه هستن .

من کارم رو در ابتدای دهه هشتاد با یک دوست که مسئول پاسخگویی به تلفن ها بود شروع کردم .اما خدارو هزاران هزار بار سپاس که حالا در تمام زمینه ها تو مجموعه امون کار آفرینی ایجاد شده و علاوه بر کار درمانی ، چندین بانوی با استعداد و گاها” نیازمند یا سرپرست خانواده به ما کمک می کنند( برای فروش، برای پذیرایی، برای تغذیه ،برای نظافت و …) .

هدف من از تاسیس آوینه ،

فراهم کردن محیطی امن بوده برای زنان میهن خودم ؛ جایگاهی که هم امن باشه هم پر از رشد و آگاهی … جایی که آدم ها بوی صمیمیت و احترام و فاصله گرفتن از من کوچیک خودشون رو با همدیگه تمرین کنند.

 

چشم انداز آوینه اینه که تمام انسان های دنیا با ما یعنی آینه ی حقیقت دیدار کنن و اوج بگیرن . ما با کاربردی کردن علم روان شناسی و نظریه های معتبر و به روزش در دنیا ، تلاش می کنیم تا آوینه ای ها بعد از آشنایی با حقیقت رفتارها و شخصیت خودشون ، بتونن تغییراتی واقعی و اساسی در خودشون مشاهده کنن…

آوینه به شما نشون میده عزت نفس هیچ تعریفی نداره بجز تجربه کردن تغییرات خودت نسبت به کسی که قبلا” بودی و ازش عبور کردی در حقیقت آوینه مجموعه ای هست که کمک می کند هر کی در هر جایی از طریق آموزشهای ساده ، علمی و موثر بتونه زندگی کردن واقعی رو یاد بگیره و از خودش یه آینه ی درخشان و خوشبخت بسازه .

ما می خواهیم اجتماعی جهانی از انسانهایی با انرژی درخشان بسازیم . وقتی من آوینه باشم و تو هم باشی ، دنیا جای زیبایی برای زندگی و البته نور پاشی به همدیگه می شه .مگه نه ؟

آوینه ای که باشی فقط یه دغدغه خواهی داشت : آیا امروز با وجود همه ی سختی های ظاهری ، والاترین من ممکن خودم رو به هستی هدیه کردم ؟

[masterslider id=”3″]

در این وب سایت دوره ها ، محصولات و مباحث کاربردی وابسته آموزشهای رایگان و بی نهایت ارزشمند رو هدیه می کنیم به کسانی که برای کسانی که برای آدرس خوشبختی شون دست دراز می کنن … چشم انداز آوینه اینه نذاره هیچ انسانی بی آدرس بره دنبال خوشبختی ش … به آوینه که نزدیک باشی نمی توانی به کمتر از چیزی که لیاقتش رو داری قانع باشی یا عادت کنی … آینه ، والاترین من ممکن هر انسان رو بهش نشون میده . از آوینه بپرس نام نجات دهنده ات رو … و اما ، من .

 

راه های تماس با مجموعه

تلفن وقت دهی :02122934355

اطلاع از دوره ها :09334820814
ایمیل:[email protected]
ساعات کاری مجموعه: شنبه تا پنجشنبه 10 تا 20