من بیتا حسینی هستم؛

در حال طی کردن و گذراندن مراحل تکامل خودم تو این دنیا . به آگاهی علاقمندم و برای همین آگاهی نسبی که الان دارم بهای زیادی دادم . تولد واقعی من توی آینه اتفاق افتاده دوستان .

برای همین اسم جایی که توش عشق پاشی می کنم (مجموعه) رو گذاشتم آوینه . وقتی با سیلی های سخت و محکم اما پر از مهربونی زندگی مطمئن مطمئن شدم که هیچکس نیست تا آرزوهام رو بر آورده کنه و وقتی مطمئن ِمطمئن شدم که نجات دهنده در گور خفته است ، به ناچار و پر از ترس و شک رفتم سراغ آینه . چه وحشت کردم وقتی که اولین بار در آینه دیدم که علت همه ی رنج ها ، حقارت ها ،ترسها ، سر کوبیدن به سر ها فقط و فقط خودم بودم . اما خب آینه که دروغ نمی گفت .حرفهاش رو باور کردم و پا شدم یه دستمال از جنس توکل به دستم گرفتم تا تمیزش کنم . نمی شد … سخت بود … هنوزم کاملا” تمیز نشده . اما اونقدر پاک شده که لااقل بشه توش نگاه کرد . خودم رو که دیدم ، تازه فهمیدم من ،دیروز خیلی آدمها و فردای خیلی دیگه ام .. فهمیدم هرکدوم از آدما یه آینه ان … آینه هایی که با حرفا و کاراشون دارن به من نشون میدم که چقدر می ارزم … . مثلا” فهمیدم اگه آدما بهم احترام نمی زارن ،خودم احترام بر انگیز نیستم. اونا فقط یه آینه ان جلوتر که رفتم از تعجب خشکم زد

چون فهمیدم زندگی خودشم یه آینه اس . یه آوینه ی بزرگ که هیچ کاری نداره جز انعکاس .

رزومه علمی دکتر بیتا حسینی

پخش ویدیو

من فهمیدم زندگی خودشم یه آینه اس . یه آوینه ی بزرگ که هیچ کاری نداره جز انعکاس .

بیتا حسینی

یعنی متوجه شدم اگه به هر آرزویی نمی رسی و زندگی بهت نمیده، چون نشدی کسی که بشه بهت داد … فهمیدم باید بفهمم آدمها همه ابرهای گذران و خاطره ها همه …قصه .فهمیدم باید من بزرگم تو آدم ها و قصه ها جا نذارم . آینه بهم خیلی چیزا یاد داد .
– یه روزی یه جایی وایسادم و گفتم نه عشق می خوام ، نه پول ، نه زیبایی . می خوام حقیقت رو بفهمم و آدم باشم . اما مگه این هدف مثل کنکور دکتری بود که بخونی توش شاگرد اول داشگاه بشی ؟ نمی دادن و هنوزم نمیدن… از اینجا شروع شد .
– کم کم انجمن ها و گروهها و نشست های درمانی ترتیب دادم . البته علمش رو هم کم و بیش داشتم . فوق لیسانس و دکترای مشاوره از دانشگاه علامه طباطبائی ، نوشتن حدود بیست جلد کتاب که برای هر کدومشون شبهای زیادی رو با شوق ، بی خوابی کشیده بودم و محبت و بازخورد دوستان دست به دست هم دادن و مقدر شد تا به زنان و مردان سرزمینم آوینه رو نشون بدم . لطف حیرت انگیز الله این مسیر رو برام سبز کرد و حالا سر افرازم از این انتخاب .
– مادر هستم و سه فرزند دارم ؛ سه گوشه ی جان .سه پاره ی تن . سه امانت که باید پرواز کردن یاد بگیرن و راه خودشون رو برن . بر همسرم عاشقم و در کنارش تمرین می کنم تا از نقطه ضعف هام عبور کنم . مادری عاشق و فرزانه دارم رو به خورشید و پدری فرزانه در دل خاک . و تک خواهری که یکدل هست و درد آشنای من.به ورزش، موسیقی ، دکوراسیون ، ادبیات علاقمندم و حالا در نقطه ای از زندگی ایستادم که

هر روز صبح میگم : یا پروردگارم . کمک کن امروز و هر روز به یاد داشته باشم که زندگی مسیر حرکت از من حقیرم به سمت شماست .

بیتا حسینی